Ładowanie...

 

Przyczyny i leczenie przepukliny

18 października 2020
Przepuklina

to wybrzuszenie spowodowane przez tkankę przeciskającą się przez ścianę mięśnia, który normalnie ją utrzymuje. Większość powstających przepuklin to przepukliny brzuszne, toteż zwykle pojawiają się w okolicach brzucha i pachwin. Warto wiedzieć, że wszystkie z nich są możliwe do szybkiego i skutecznego wyleczenia.

Przepuklina pępkowa

Przepuklina pępkowa występuje wówczas, gdy warstwy ściany brzucha nie łączą się całkowicie. Może powstać po porodzie, gdy niewielki otwór pomiędzy mięśniami ściany brzucha, przez który przechodzi pępowina dziecka nie zasklepia się samodzielnie wkrótce po narodzinach. Przepuklina pępkowa występuje również z powodu wybrzuszenia jelita lub innych tkanek w jamie brzusznej przez słaby stan mięśni na obszarze wokół pępka. Dodatkowymi przyczynami może być również nadwaga, częsty i ciężki kaszel, operacja brzucha lub też nadmiar płynu w jamie brzusznej.

Przepuklina pępkowa objawia się jako małe wybrzuszenie w pobliżu pępka. Można odczuwać przy niej dyskomfort, jeśli jest większych rozmiarów.

Przepuklina pachwinowa

Przepuklina pachwinowa występuje po obu stronach kości łonowej i może być zauważalna szczególnie w przypadku kaszlu lub wysiłku. Jej powodem może być zwiększone ciśnienie w jamie brzusznej, osłabiony punkt w ścianie brzucha, mocne naprężenia podczas wypróżnień lub oddawania moczu, ciąża lub częsty i bardzo mocny kaszel. Przepuklina ta niekoniecznie musi być niebezpieczna, jednak samo jej pojawienie się i brak leczenia może prowadzić do komplikacji zagrażających życiu.

Na szczęście operacje przepukliny pachwinowej, jak i pępkowej są jednymi z powszechniejszych zabiegów chirurgicznych.

Operacje przepuklin są mogą być wykonywane w znieczuleniu miejscowym, zaś w niektórych przypadkach stosuje się znieczulenie ogólne. W obu przypadkach pacjent w ogóle nie odczuwa bólu. Gdy środek znieczulający działa, chirurg wykonuje pojedyncze nacięcie przepukliny. Ma ono zwykle około 6 do 8 cm długości. Następnie lekarz umieszcza guzek tkanki tłuszczowej lub pętlę jelita z powrotem w jamie brzusznej. Po tym umieszcza się w ścianie brzucha specjalny materiał przypominający siateczkę, aby wzmocnić słabe miejsce w mięśniach brzucha i zapobiec kolejnemu wypadaniu. Po zakończeniu operacji skóra zostaje uszczelniona szwami. W Klinice Sienna Pacjenci mogą opuścić placówkę już 30 min po zabiegu.

Specjaliści, którym możesz zaufać.
Efekty, którymi możesz się cieszyć.

Starannie wyselekcjonowana oferta naszych zabiegów, przygotowana jest pod kątem odnowy zarówno twarzy, jak i całego ciała. Skorzystaj z dobrodziejstw medycyny estetycznej i chirurgii, aby odzyskać pewność siebie i pozbyć się kompleksów.

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Zabiegi zapewniające zatrzymanie czasu i opóźnianie procesów starzenia. Odzyskanie jędrności skóry, usunięcie zmarszczek, obwisłości, modelowanie rysów twarzy i ciała.

CHIRURGIA OGÓLNA

Zabiegi zapewniające estetyczny wygląd skóry. Usuwanie torbieli, przebarwień, naczynek, poszerzonych porów, resekcja klinowa paznokcia i wiele innych.

CHIRURGIA ESTETYCZNA

Zabiegi, których celem jest udoskonalenie naturalnego wyglądu. Celem zabiegów jest uzyskanie oczekiwanego przez Pacjenta efektu.

PRZESZCZEP WŁOSÓW

Transplantacja włosów, realizowana za pomocą technologii ARTAS oraz doświadczonych chirurgów i lekarzy medycyny estetycznej. Dostępne dla kobiet i mężczyzn.

Partnerzy

logo-panaceum
logo-przeszczepy

Copyright by Klinika Sienna. All rights reserved.

Copyright by Bold Themes. All rights reserved.